• napis

 • Menu

  Dla seniorów

  klub50
   

  Klub ” Puławska” 50+ istnieje w naszej Społeczności od 15 października 2009 roku. W ramach Klubu w Kawiarence SCh Puławska co tydzień gromadzi się 50 – 60 osób, którym oprócz ciepłej strawy, serwujemy wspólne studiowanie Bożego Słowa, spotkania z ciekawymi ludźmi, panele dyskusyjne np. na temat stworzenia świata czy wspólne oglądanie wartościowych filmów.

  Spotykamy się w każdy czwartek w godz. 11:00 – 14:00 bez przerw wakacyjnych.

   

  Klub 50+ prowadzi:
  Duszpasterz Starszego Pokolenia
  Pastor Tadeusz Naumiuk
  T:+48 604 503 299
  e-mail:

   


   

  Kilka wypowiedzi klubowiczów pozwoli nam przybliżyć charakter i rodzaj działalności naszego Klubu: 

  „Klub 50+  to takie miejsce na ziemi przyjazne Bogu i ludziom w Warszawie, gdzie wszyscy czują się dobrze. Przychodzą tu ludzie biedniejsi i bogaci. I choć wszyscy mniej lub bardziej się znają, to przy kawie, herbatce, w miłej atmosferze przy stołach zasiadają, a po pysznych gorących przysmakach chętnie Bogu śpiewają. Choć Klub zwie się 50+, to wszyscy są młodzi Duchem, bo przewodzi nam Bóg. Nasz Klub staje się coraz bardziej znany. Zapraszamy gości z Warszawy, a czasami z zagranicy np. Kanady. Wszyscy jak mogą pomagają, a to gotują, a to sprzątają, lecz prym wiedzie siostra Tosia, kochana osoba, która przepięknie głosi Boże Słowa. Cóż, zdradzę adres – to Puławska 114 i już!!!”

  „Chciałbym wyrazić wdzięczność za to, że mam zaszczyt być członkiem Klubu „Puławska” 50+. Czas spędzony w te czwartkowe godziny jest dla mnie osobiście wielkim błogosławieństwem. Uczestnicząc od dłuższego czasu w spotkaniach muszę powiedzieć, że Bóg dotyka nas na różne sposoby. Różnorodność na spotkaniach powoduje, że jesteśmy budowani na wiele sposobów.”

  „Uważam osobiście, że Klub 50+ powstał w słusznej sprawie. My ludzie starsi jesteśmy przeważnie samotni. Dlatego w każdy czwartek idę z wielką przyjemnością na spotkania, słucham Bożego Słowa, mam kontakt  z różnymi osobami. Wymieniamy tu swoje przeżycia, rozmawiamy, modlimy się i śpiewamy Bogu na chwałę! W naszym Klubie czuję się bardzo dobrze. Nie wyobrażam sobie, aby ten nasz Klub przestał istnieć. Wszyscy dostajemy posiłki i nie tylko to: jest kawa, herbata no i mamy coś słodkiego – pyszne ciasta. Chciałabym podziękować Bogu za Pastora Tadeusza, który został natchniony przez Ducha Świętego i ma siłę i potrzebę, aby pracować wśród starych i schorowanych ludzi, ma dla nich czas, uśmiech, dobre słowo, a nawet  organizuje wycieczki krajoznawcze.”

  „Uczestnictwo w Klubie powoduje, że mam okazję lepiej poznawać ludzi i mogę szukać  możliwości pomagania innym. Szczęśliwy jestem, że mam możliwość wielbienia Boga poprzez śpiewanie pieśni, czytanie Psalmów, a nawet poprzez  oglądanie filmów o tematyce chrześcijańskiej. Rodzynkiem w tym wszystkim są opowiadania biblijne siostry Tosi. To wszystko nie byłoby tak wspaniałe, gdyby nie postawa pastora Tadeusza, który naprawdę jest cierpliwym i wyrozumiałym pasterzem, a przy tym rozbraja nas swoim wielkim poczuciem humoru. Już nie mogę doczekać się następnego czwartkowego spotkania!”