• napis

 • Menu

  Dni Postu i Modlitwy

     Nowy rok rozpoczynamy wspólnotowym czasem postu i modlitwy. W obu naszych lokalizacjach, w czasie tego tygodnia, nasze stałe działania będą skupiać się wokół tematu postu i modlitwy. Przede wszystkim jednak staramy się zwolnić tempo naszego życia, by w intensywny sposób skupić się na Bogu i poprzez modlitwę oraz post jeszcze bardziej wsłuchać się w głos Ducha Świętego. Wszystko po to, by mieć więcej czasu na badanie własnego serca, zastanawianie się nad swoją wiarą, więzią z Bogiem i ludźmi. Post i modlitwa to doskonała droga do lepszego dostrojenie swojego serca do Bożego serca, Jego woli i planów. Każdy, kto poważnie włączył się w post i modlitwę był duchowo odświeżony, wzmocniony i zachęcony do służby dla Boga. Pan Jezus dał nam przykład poszcząc i modląc się przez 40 dni, również apostołowie często pościli, dlatego my jako Kościół naśladujemy te dobre wzorce i zapraszamy każdego, by ten tydzień był wyjątkowy w naszym życiu.

     Każdy może włączyć się w ten kluczowy czas dla naszej Społeczności na różne sposoby:


  Rozpoczęcie Dni Postu i Modlitwy: 13 stycznia (niedziela) nabożeństwa: w godz. 10.00, 11.00 i 12.00
  Łańcuch Modlitwy i Postu: będzie trwał nieustannie od 13 do 20 stycznia – wpisz się na listę osób modlących się i poszczących, która wisi na tablicy ogłoszeń na Mokotowie i Ursynowie.
  Spotkania modlitewne w domach: w czasie trwania postu, zaproś innych do swojego domu, by wspólnie modlić się lub weź udział w spotkaniu organizowanym przez kogoś innego. Wykorzystaj czas po nabożeństwach, rozmawiaj o tym z innymi.
  Wieczór Modlitwy i Uwielbienia: wspólny dla obu lokalizacji, 16 stycznia (środa) – godz.19.00 – sala na Ursynowie.
  Zakończenie Dni Postu i Modlitwy: 20 stycznia (niedziela) nabożeństwa: w godz. 10.00, 11.00 i 12.00.

     Tegoroczny czas postu i modlitwy, a także niedzielnych kazań, będzie przebiegać pod hasłem: WZMOCNIENIE. Będziemy uczyć się o roli i ważności uwielbienia i wychwalania Boga poprzez modlitwę w naszym codziennym życiu. Czas postu będzie wspaniałą możliwością do praktykowania tego o czym będziemy się wspólnie uczyć.