• napis

 • Menu

  Obdarowani


  Grudzień i Święta Narodzenia Pańskiego, to czas kiedy to wraz z całym światem chrześcijańskim będziemy świętować narodzenie Jezusa Chrystusa. Wszystko to, co za nami i to, co przed nami nie miałoby większego znaczenia, gdyby nie największy Dar, który otrzymaliśmy od samego Boga. O tym Darze mówimy co niedzielę na nabożeństwach, to o nim śpiewamy pieśni i dziękujemy Bogu w modlitwach. O tym Darze jako pierwsi dowiedzieli się pasterze ponad 2000 tysiące lat temu. Anioł powiedział do nich takie słowa: „Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan.” Bóg zesłał Chrystusa, aby zbawić świat i pojednać wszystkich ludzi ze sobą, aby odbudować wcześniej zerwaną przez człowieka relację. Na taki Dar nikt nigdy nie mógłby zasłużyć.

  Adwent to czas, który chcemy wykorzystać, by poprzez różnego rodzaju działania dobroczynne opowiedzieć innym o Tym, który w niezwykle hojny sposób obdarowuje nas. W grudniu niedzielne nauczanie, a także wszystkie działania dobroczynne będą przebiegać pod hasłem „Obdarowani”.

  Zapraszamy na niedzielne nabożeństwa i do udziału w dobroczynnych projektach:

  Pomocna Torba – w tym roku będziemy wspierać seniorów na Mokotowie i na Ursynowie. Pomocne Torby będzie można pobrać po niedzielnych nabożeństwach w terminach 25 listopada oraz 2 i 9 grudnia. Zbiórkę zakończymy uroczystym spotkaniem wigilijnym 20 grudnia o godz. 11:00 w kaplicy na Mokotowie, gdzie chcemy zaprosić osoby objęte opieką Ośrodka Pomocy Społecznej na Mokotowie. 

  Prezent z Misją – to akcja, która została zapoczątkowała przez rodzinę Dudkiewiczów. Przez cały rok produkują oni drewniane Mikołaje, aby w grudniu wystawić je jako cegiełkę wspierającą tę inicjatywę. Wszelkie zebrane środki wspierają Agape International Missions – chrześcijańską misję przeciwdziałającą zjawisku dziecięcej prostytucji w Kambodży. AIM prowadzi zespół śledczy, który szuka miejsc, gdzie wykorzystywane są dzieci, udziela kompleksowej pomocy prowadząc dom przejściowy póki nie będą w stanie znów samodzielnie być częścią społeczności. AIM oferuje pracę w dobrze zorganizowanych zakładach rzemieślniczych, gdzie przestrzega się praw pracownika i inwestuje w podopiecznych, aby mogli rozpocząć samodzielne życie z konkretnym zawodem. AIM prowadzi też działalność edukacyjną, by zmieniać świadomość społeczną, Kościół otwarty dla każdego, pomoc medyczną oraz szkołę podstawową. Mikołaja możemy podarować lub sprzedać naszym znajomym i opowiedzieć więcej o celu tego ważnego przedsięwzięcia.

  Mikołaje będzie można pobrać/zakupić 2 i 9 grudnia po niedzielnych nabożeństwach na Ursynowie i Mokotowie. 

  Projekt Gruzja – to projekt zapoczątkowany przez wolontariuszy z Kościoła Chrześcijan Baptystów z Wrocławia, w który rok temu włączyły się wszystkie dzieci z naszej Szkoły Niedzielnej. Celem projektu jest zebranie jak największej ilości funduszy i przyborów szkolnych, aby wesprzeć dzieci z małej wioski w Gruzji. To już drugi rok, kiedy oragnizujemy tę akcję. W przyszłym roku chcemy zebrać grupę z naszego Kościoła, aby wspólnie z grupą z Wrocławia pojechać do Gruzji, poznać te dzieci i zawieźć im konkretną pomoc materialną.

  16 grudnia 2018 planujemy Kiermasz Świąteczny w obu lokalizacjach, z którego cały dochód będzie przeznaczony na „Projekt Gruzja”.