• Menu

  Służba międzynarodowa

  W naszym kraju przybywa coraz więcej osób z różnych narodowości. Jako Kościół chcemy być dla nich pomocą i wsparciem. Wiele naszych projektów jest możliwe dzięki wsparciu finansowemu: Misji Charytatywnej Dobro Czynić (www.dobroczynic.pl)

  Nasze działania są skupione wokół 4 filarów:

  PUNKT POMOCY DOBROCZYNNEJ
  Codziennie od godz. 11.00 do 14.00 wydaje odzież i żywność – każdego tygodnia około 80 osób korzysta z jego pomocy. (wejście od ul. Malczewskiego)

  DUSZPASTERSTWO
  Funkcjonują małe grupy, udzielamy różnego rodzaju duchowego wsparcia osobom z Ukrainy i Białorusi (chcesz przyłączyć się do małej grupy, wypełnij formularz https://schpulawska.pl/male-grupy-formularz).

  POMOC HUMANITARNA
  Raz w miesiącu wysyła transport z pomocą z pomocą dla szpitali, Kościołów, żołnierzy i ludności cywilnej w Ukrainie.

  ZUPP COWORKING
  W klubie ZUPP stworzyliśmy centrum międzynarodowej Integracji, Współpracy i Inspiracji (wejście od ul. Puławskiej). W ramach tego spotykają się studenci, działa klub konwersacyjny, białoruski chór i teatr, odbywają się także warsztaty plastyczne dla dzieci.

  Od poniedziałku do piątku w godz. Od 9.00 do 16.00 – Zupp staje się przestrzenią do pracy i nauki. Utworzyliśmy ponad 20 stanowisk, można bezpłatnie zarezerwować miejsce, przyjść z własnym komputerem by pracować i uczyć się.

  Jeśli chcesz skorzystać z miejsca do pracy i nauki wejdź na link:
  https://docs.google.com/forms/d/1TWKv33dpmexgZQY-NYgomTvpZXC1T1nsubI0HT3Ov5o/edit