• Menu

  Konferencja Kobiet – “Światło w ciemności”

  Zapraszamy serdecznie wszystkie kobiety na konferencję, która odbywać się będzie w dniu 11 listopada 2023 r. w naszej mokotowskiej lokalizacji przy ul. Puławskiej 114 w godzinach 10.00 – 18.00.

  Organizatorem konferencji jest grupa kobiet z różnych kościołów chrześcijańskich – “Kobiety Razem”. Przewodnią myślą konferencji jest werset z Księgi Izajasza 60:1A

  “Powstań, zajaśnij, gdyż zjawiła się twoja światłość, a chwała Pańska rozbłysła nad tobą.”

  W trakcie poszczególnych sesji i warsztatów będziemy zastanawiać się, jak radzić sobie w codziennych zmaganiach, a przy tym nie zatracić światła, które mamy w sobie, jak pielęgnować wdzięczność w czasie przechodzenia przez trudne doświadczenia. Będziemy mogły przyjrzeć się również bliżej narzędziu do określania typów osobowości, aby lepiej rozumieć siebie i innych.

  Nasze mówczynie to: Agnieszka Crozier, Lidia Czyż, Bernadeta Józefowicz, Aneta Markiewicz, Krystyna Stan-Zwiebel, Anna Szafranek, Magdalena Szyszkowska oraz Karolina Trusiewicz.

  Każda kobieta będzie mogła uczestniczyć w dwóch blokach warsztatów:

  • Warsztat z Krystyną Stan-Zwiebel – przez wiele lat zaangażowaną w służbę misyjną w Polsce oraz w USA. Podczas warsztatu „Zmiana – podróż w nieznane”opowie, jak Bóg przeprowadził ją przez wszystkie życiowe zmiany.
  • Warsztat z Lidią Czyż – autorką powieści, nauczycielką, współorganizatorką spotkań dla kobiet, żoną pastora i matką dwojga dorosłych dzieci. Podczas warsztatu „Zobaczyć światło w codziennych zmaganiach” podzieli się historią powstawania jej powieści i Bożego działania w życiu bohaterów.
  • Warsztat z Karoliną Trusiewicz – psychoterapeutą oraz muzykiem, związaną z Narodowym Instytutem Onkologii, żoną i mamą. Podczas warsztatu “Choćbym chodził ciemną doliną… Zdrowie psychiczne chrześcijanina” spróbuje odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób możemy zadbać o codzienną higienę zdrowia psychicznego.
  • Warsztat z Anną Szafranek – żoną pastora, mamą dwóch córek, od 15 lat zaangażowaną w służbę Młodego Pokolenia w Społeczności Chrześcijańskiej Północ. W trakcie jej warsztatów „Rozumieć siebie, rozumieć innych” przyjrzymy się bliżej narzędziu do określania typów osobowości.
  • Warsztat z Anettą Markiewicz – psychoterapeutą Gestalt, specjalistą terapii uzależnień, żoną i matką dwójki dorosłych studentów. W warsztacie “Zobaczyć Siebie” będzie chciała namówić kobiety, aby odważnie przyjrzały się samej sobie schodząc w głębiny własnej świadomości dotykając tego, co chronione przed światem.
  • Warsztat z Magdaleną Szyszkowską – dzielną kobietą, która dwukrotnie przeszła chorobę nowotworową, prowadzącą blog „Cudowna Łaska” na FB i Instagramie. Podczas warsztatów „Jak pielęgnować wdzięczność w trudnych doświadczeniach?” będzie mówiła o tym, w jaki sposób radzić sobie w trudnych momentach w życiu.
  • Warsztat z Bernadetą Józefowicz – żoną Tomka, mamą Bartka i Leny, z wykształcenia teolog. Podczas warsztatu “Co skrywają nasze dywany?” omówi historię trudnej relacji z tatą, drogę do przebaczenia i Bożego uzdrowienia, jakiego doświadczyła.

  W programie konferencji znajdzie się czas na wspólne uwielbienie, wykłady, warsztaty oraz czas spędzony z innymi kobietami. Nie zabraknie oczywiście smacznych posiłków (przewidziane śniadanie, lunch oraz przerwy kawowe).

  Koszt udziału w konferencji to 100 zł – do 29 października br. obowiązuje cena promocyjna w wysokości 85 zł.

  Poniżej link do zapisów na konferencję:
  Jeżeli z jakiegoś powodu nie jest możliwe skorzystanie z powyższego linku, prosimy o bezpośredni kontakt z Anną Uszacką (adres emailowy: lub tel. 694 446 051).

  Program konferencji:

  – 10.00 – zaczynamy od kawy

  – 10.20 – rozpoczęcie konferencji – uwielbienie

  – 11.15 – Wykład inaugurujący – Agnieszka Crozier

  – 12.00 – przerwa kawowa

  – 12.30 – I sesja warsztatowa do wyboru

  – 13.30 – lunch

  – 15.00 – II sesja warsztatowa do wyboru

  – 16.30 – przerwa kawowa

  – 17.00 – Wykład zamykający – Agnieszka Crozier

  – 17.30 – Wielbienie i zakończenie konferencji