• Menu

  Świąteczna Pomoc 2023

  ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA są wyśmienitą okazją do aktywnego i praktycznego włączenia się w działania dobroczynne Społeczności Chrześcijańskiej Puławska.
  Gorąco zapraszamy do aktywnego i praktycznego włączenia się w tegoroczne działania dobroczynne, jakie zaplanowaliśmy na czas adwentu. W tym roku korzystając ze wsparcia Dobro Czynić Misji Charytatywnej chcemy zatroszczyć się w sposób szczególny o seniorów z naszej Społeczności, seniorów – sąsiadów i dwie rodziny uchodźców z Ukrainy i Białorusi. Jak co roku chcemy dzielić się z nimi radością z przyjścia Zbawiciela i umilić ten świąteczny czas prezentami.
  60 ŚWIĄTECZNYCH POMOCNYCH TOREB DLA SĄSIADÓW I SENIORÓW Z NASZEJ SPOŁECZNOŚCI
  Jak się włączyć?
  1. Weź z Punktu Informacyjnego torbę, do której włożysz wybrane przez siebie produkty. Proponowaną listę produktów znajdziesz w środku torby.
  2. Proponowana wartość Pomocnej Torby to ok. 200 zł.
  3. Dostarcz do Punktu Informacyjnego przygotowaną torbę do dnia 17 grudnia 2023.
  4. 20 grudnia o godz. 14.00 część z przygotowanych POMOCNYCH TOREB dostarczymy do ośrodka MOKOTOWSKIEGO OPS przy ul. Wiktorskiej 83/87 i przekażemy je 32 podopiecznym Ośrodka wraz z życzeniami i ewangelicznym przesłaniem. Żeby włączyć się w tę akcję zgłoś swój udział do pastora Lesława, tel.: 604444854; email: .
  5. W dniach 21-22 grudnia 2023, w godz. 15.00-20.00 POMOCNE TORBY dostarczymy do domów naszych seniorów. Jeśli jesteś zmotoryzowany/a i chcesz złożyć wizytę domową by obdarować jednego z nich, zgłoś się do pastora Lesława, t. 603444854; .
  Pomoc rodzinom uchodźców
  Od dwóch lat nasza Społeczność wspiera rodziny uchodźców z Ukrainy i Białorusi. Zwykle były to dary rzeczowe (używane rzeczy) i żywność. Z okazji świąt chcemy im zakupić buty zimowe i nowe ubrania.
  WPŁATY NA KONTO SPOŁECZNOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
  Możesz zaangażować się w pomoc świąteczną również finansowo. W takim wypadku prosimy o wpłaty na konto SCh:
  Społeczność Chrześcijańska “Puławska”
  86 1240 1112 1111 0000 0164 4843
  Bank Pekao S.A. VIII o/W-wa
  z dopiskiem: „Świąteczna pomoc”.
  Świąteczna Pomocna Torba
  Poniżej znajdziesz listę produktów, które powinny znaleźć się w pomocnej torbie. Dzięki nim obdarowana osoba, poczuje się kochana i zaopiekowana:
  – 1 kg cukru
  – 1 litr oleju
  – 1 opakowanie ryżu lub makaronu
  – dżem w słoiku
  – soki
  – kawa
  – herbata
  – szynka w puszce
  – kabanosy
  – sardynki
  – słodycze.
  Proponowana wartość zakupionych produktów to 200 zł.
  Tak przygotowaną torbę przynieś do Punktu Informacyjnego w Kaplicy na Mokotowie lub do Kawiarenki na Ursynowie najpóźniej do 17 grudnia br.
  Aby Twój prezent miał wyjątkowy charakter prosimy o dołączenie do torby kartki z życzeniami świątecznymi.