• napis

 • Menu

  Dla seniorów

  klub50
   

  Klub ” Puławska” 50+ istnieje w naszej Społeczności od 15 października 2009 roku. W ramach Klubu w Kawiarence SCh Puławska co tydzień gromadzi się 50 – 60 osób, którym oprócz ciepłej strawy, serwujemy wspólne studiowanie Bożego Słowa, spotkania z ciekawymi ludźmi, panele dyskusyjne np. na temat stworzenia świata czy wspólne oglądanie wartościowych filmów.

  Spotykamy się w każdy czwartek w godz. 11:00 – 14:00 bez przerw wakacyjnych.

   

  Klub 50+ prowadzi:
  Duszpasterz Starszego Pokolenia
  Pastor Tadeusz Naumiuk
  T:+48 604 503 299
  e-mail:

   


   

  Wypowiedzi klubowiczów pozwolą nam przybliżyć charakter i rodzaj działalności naszego Klubu: 

  „Tam gdzie starość jest piękna.

  Znam wiele Klubów 50+, ale ten jest szczególny. Kiedy w czwartki mam tylko trochę wolnego czasu,  wstaję i pędzę na ul. Puławską,  gdzie wita mnie uśmiech i uścisk dłoni pastora Tadeusza Naumiuka.

  A potem okrzyki radości licznie zebranych, których grono stale się powiększa tak, że nie można mieć stałego miejsca, co ma ten walor, iż poznaje się nowych ludzi. Gdy pojawia się pastor głosy milkną, bo wiadomo, teraz gorąca modlitwa dziękczynna, przypominająca nam o tym, jak wiele dobrego daje nam Bóg każdego dnia. Po modlitwie na stoły „wjeżdżają” dary Boże, smaczne potrawy przygotowane przez osoby mające dyżur danego dnia. Zwykle gotuje kilka osób pod kierunkiem pastora Tadeusza. Dla niektórych z nas jest to jedyny gorący posiłek tego dnia bogatego w wydarzenia. Po obiadku kawa, herbata i ciasta. Syci przystępujemy do strawy duchowej.

  I ożywa Boże Słowo. Czytamy Biblię. Te głębokie doznania bywają jeszcze urozmaicone różnymi opowieściami, ponieważ odwiedzają nas nierzadko Siostry i Bracia, którzy przybywają z dalekich stron. Ostatnio aż z Kanady i Afganistanu. Prelekcje zwykle są ilustrowane slajdami, filmami i fotografiami.

  Oglądamy też pełne wartości chrześcijańskich pełnometrażowe filmy fabularne, specjalnie dobrane i pobudzające do niekończących się dyskusji. Podobną chęć kontynuowania dyskusji budzą też opowieści biblijne, zwłaszcza te z mniej znanych kart Starego Testamentu.

  Na koniec wspólny śpiew, coś co integruje wszystkich w szczególny sposób. Do instrumentu zasiada Danuta Ryżyk . Ktoś rozdaje dwa rodzaje śpiewników. I wtedy rozpoczyna się przekrzykiwanie! Każdy ma swoje ulubione pieśni i podaje ich numery, aby śpiewać je w pierwszej kolejności. Jam też mam swoje ulubione: „Szorstki krzyż”  oraz „Różę Sarońską” . Kiedy zaczynamy śpiewać, milkną wszystkie  spory i stajemy się jedną rozśpiewaną  Rodziną.

  W ciągu roku organizujemy i zapraszamy Przyjaciół, Sympatyków Klubu oraz naszych sąsiadów na Wigilijne Spotkanie Seniorów, jak również na Śniadanie Wielkanocne radując się wspólnie z faktu, że: „zmartwychwstał Pan, przeminęła trwoga”.

  Wielce radosnym akcentem są wspólne wycieczki. W niektórych z nich miałam szczęście uczestniczyć i wtopić się w radosny nastrój integracji całej grupy. Podczas wycieczek przybliżane są walory krajoznawcze jak również historyczne zwiedzanych miejsc. Byliśmy w Czersku, Żelazowej Woli czy Kazimierzu Dolnym. Był jeszcze Nałęczów, Tomaszów Mazowiecki, Sandomierz.

  Czas spędzony w czwartkowe przedpołudnia w Klubie 50+ nigdy nie jest czasem straconym.  Dołącz do nas! Zapraszamy: Klub 50+, ul. Puławska 114.”

  Felicjanaklubowiczka